Osmanlı,nın,son,halı:( :(
Osmanlı,nın,son,halı:( :(
Bu yazı kez okundu.
14 Temmuz 2020 07:43 tarihinde eklendi
Etiketler :

Osmanlı,nın,son,halı:( 🙁

ecdadımız  bunlar mı 🙁

Yemişim lan osmanlı’nızı..!!
Öğrenmişsiniz bir;
“İstanbul’u fethetti, 600 yıl 3 kıtaya hakim oldu” Eee Sonuç; İngiliz gemisi ile kaçan gıytırık bir padişah bozuntusu..

Küçük oğlan çocuklarına aşık olan, 10 yaşındaki kızları haremlerde büyüten padişahlardan haberi yok, mehter marşı ile kendini bir halt sanıyor ukala..

Millet, sanayi devrimi ile, Rönesans ile, Reformlar ile uğraşırken bizimkiler matbaayı yadaklayıp, kadın peşinde koşmuş, bunları hiç bilmiyor akılsız..

3 kıta da hiçbir zaman hüküm sürmemiş osmanlı (16 ve 17’nci yüzyılları arasında 3 kıtanın tamamında hüküm sürmesede 3 kıtanın ucundan kıyısında bulunan yerlere hükmetmiştir) ama sürdüğünü kabul etsek bile nereye varıyoruz..?? Osmanlı torunusun ama 1000 liralık yardımın, 1 liralık maskenin, 2 kutu yardımın peşinde koşuyorsun.. Papucumun torunları sizi.. ULAN, torunuyum dediğiniz adamlar bir vajina uğruna adalar topraklar vermiş haberiniz yok.. (Bzk lan: Padişah eş ve anneleri) Güclü zannettiğiniz bir devletin çöküş sebepleri başlıca:
-Akıl ve bilimin ihmal edilmesi..
-Dünyadaki hızlı değişme ayak uydurulamaması..
-Emperyalist kuşatma ve baskıya dayanacak askeri, siyasi ve ekonomik güce sahip olmaması.. şeklinde sıralanır..
Kaynak: Okumaya üşendiğiniz kendi tarihiniz..
Torunu olduğunu iddia ettiğiniz ve güçlü olduğunu düşündüğünüz devletin çöküş sebeplerine bir bakın.. İnsan utanır biraz.. Sanki Atom bombası yiyerek çökmüşsün..

Aga bunlar neden “osmanlı torunuyuz” diyor biliyor musunuz; Kendilerinin hiç bir başarı ve cesareti yok ya, o yüzden güçlü olduğunu düşündükleri insanların saçma salak başarı hikayelerine sığınıyorlar.. Koçum benim, başarı ve cesaret arıyorsan Çanakkale ve Kurtuluş savaşına bak.. Öyle karı kız oynatarak, oğlan çocuklarına aşık olarak kazanılmadı bu savaşlar.. Padişah değil, bir YARBAY neler yapmış bu ülke için üşenme oku, öğren cahil..

Elmas düşkünü 4’ncü Murat’ın mı,
Lükse düşkün Kanuni Sultan Süleyman’nın mı, Oğlan düşkünü padişahların mı,
Anası olmadan karar veremeyen 12 yaşındaki göstermelik padişahların mı,
1’nci Dünya savaşında arşivleri Bulgarlara satan padişahlarının mı,
Bir giydiğini bir daha giymeyen Osman Gazi’nin mi, Gusül abdestini altından yapılan havuzdan başka bir yerde almaya Yıldırım Bayezıt’ın mı, Mekke ve Medine’ye her yıl tonlarca altını hediye gönden Mehmet Çelebi’nin mi, Şiir ve şaraptan başka bir şey bilmeyen 2’nci Murad’ın mı hangisinin torunusunuz Allah aşkına siz..??

Torunu olduğunu zannettiği tarihini saçma sapan dizilerden öğrenen insanlara tarih anlatmak elbette çok zor.. Adam sanıyor ki, tarih sadece savaştan ibaret.. Kendisi güçsüz ve cılız olduğu için güçlü olduğunu düşündüğü hayali bir tarihe yada masala sığınıyor.. (Osmanlı tarihi konusunda tek patagraf okumamış, 600 yıl ve İstanbul’un fethinden başka bir b*k bilmeyen yobazların yazıyı tek etmesini rica ediyorum, Siddirin gidin lan buradan)

Emin olun Atatürk’ün 1915 ve 1923 arasındaki 8 yıllda yaptığını osmanlı zırtapozları 600 yılda yapamamıştır.. Düşünün ki 600 yılda (güya) kadını insan yerine koymak bu zımbırtıların aklına hiç gelmemiş.. Medeni kanun ve kadın hakları diye bir şeyi düşünmemişler bile.. Atatürk olmadasaydı bir öküzden daha değersiz olacak olan kadınlar bugün Atatürk’ü eleştirip köyüleyebiliyor, o da Atatürk’ün verdiği haklar sayesinde.. Buna ahlaksızlık, nankörlük denmezde ne denir acaba..??

Osmanlı için; güçlü bir devlet diyenler hiç düşünüyor mu acaba; Bu kadar güçlü bir devlet (güya 3 kıtaya hükmediyor) 20 yılda (1900-1920 arasında) nasıl çöküp gidebiliyor.. Eee hani yıkılmaz surları deviren toplar, haritacı Fatih’ler, Bilge mimarlar neredeler..?? Hepsi 20 yılda yok olmuş olamaz değil mi.. Koskoca imparatorluğun (güya) ortasında 50 yıl durabilen g*t kadar İstanbul’u fethetmek mi başarıymış, çağ değiştirmiş..
Yok anasın a……!!

Osmanlı büyük bir devlet değildi ama öyle olduğunu kabul etsek bile (ki kabul etmiyorum) bizlere ne faydası var.. 600 yıl 3 kıtada hüküm sürmemiş ama sürmüş olduğunu kabul etsek ne oluyor.. Hükmettiği kıtalara ne kazandırmış.. Kültür mü kazandırmış, Türkleştirmiş mi, Sanayileştirmiş mi, (600 yılda neler neler olmuş, hangi birini takip etmiş) ne yapmış.. İşte efendim fethetmiş,
Ee sonuç; ne bileyim ben..!!

Lan olum bırakın bu saçma salak tarih kahramanlıklarını.. Dizileri bırakın.. az aklınız varsa tarih okuyup günümüze odaklanın.. Kimsenin osmanlı’nın 600 yıllık hükmünden korktuğu falan yok, boş yere avutmayın kendinizi.. Ve hiçbir ülkeninde “aman bunlar osmanlı torunuymuş, bulaşmayalım bunlara, uzak duralım bunlardan” dediğide yok.. G*t kadar İsrail bugün Dünya pazarında (genetik kodlama ve tohum konusunda) herkesi hizaya getiriyor.. (eğer anlayabiliyorsan kıtalara hükmetmek bir anlam taşımıyor burada)
50 yıl önce ayağa kaldırdımız Almanya’ya gitmek için can atıyor bütün osmanlı torunları.. Hatta Almanya’nın bütün nimetlerinden yararlanıp torunu olduğunu iddia ettiği memlekete bayramdan bayrama kiralık Alman arabasıyla gelen osmanlı torunu bile var.. 60 yıl önce savaştan kurtardığımız Kore bile Dünyaca ünlü markalar yarattı.. 600 yıl 3 kıtaya hükmeden (güya) osmanlı ne yaptı.. Matbaayı yasakladı, Oğlan peşinde koştu, Harem kurdu, Lale devri, Sultan Ahmet bilmem ne.. Kaç yıl nereye ne kadar hükmettiğin önemi yok, Hükmettiğin yerlere ne katmışsın, ne kazandırmış, nasıl yatırımlar yapmışsın o önemli.. Atatürk’ü sevmezsizin, hatta nefret edersiniz bilirim fakat ADAM 1923-1938 yılları arasında 15 yılda elde avuçta kalan son topraklarda tarımı, sanayiyi, üretimi geliştirmiş.. 600 yılda yapılamayanı (karı kız peşinde koşmaktan akıllarına gelmemiş ki) 15 yılda yapmış.. Böyle bir ADAM’a kim neden nefret duyabilir sizce.. Osmanlı’yı tam yıkamayanlar mı, Denize dökülenlerin torunları mı yoksa işgali tamamlayamayanlar mı.. Kim..??

Tarih bilmeden (ki kimse tarih bilmek zorunda değil) “osmanlı torunuyum” diyenlere sözüm yok.. Onlar zayıflıklarını güçlü (sözde) bir devlete dayayarak kapatmaya çalışıyorlar.. Fakat tarih bilerek “osmanlı torunuyum” diyenler aslında osmanlı’nın ve osmanlı’dan son kalanları ele geçiremeyen işgal güçlerinin torunlarıdır..

Koyun postu giymiş kurt mu desem,
Kurt postu giymiş koyun mu desem bilemiyorum..

Aykırı Düşün-ce/BC

Yazar
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yap

İSTEK GÖNDER
istek
Son Yorumlar

Sayfalar

  • SOHBET
  • Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır. Radyo Gül 35.com
    Webmaster EchoV2
    RADYO GUL35.COM